Bolewski & Tubis – super duet

Projekt Bolewski|Tubis jest przecięciem artystycznych dróg Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio.

 

O tym czego możemy spodziewać sie na koncertach tych panów, sami piszą w ten sposób: „Mając różne doświadczenia byliśmy zaskoczeni, że połączenie naszych światów muzycznych zaowocowało projektem, w którym w pełni realizujemy nasze artystyczne dążenia: zamiłowanie do pisania piosenek oraz improwizację, w której jako jazzowi muzycy czujemy się doskonale i która daje nam wolność muzycznej wypowiedzi.”

 

Super duet, bo tak należy ich nazwać, 9 marca 2018 wydali płytę „Lunatyk„, a teraz na żywo prezentują materiał z tego albumu – na żywo również w duecie. Zapraszam na najbliższy koncert 24 maja 2018 do poznańskiego klubu Blue Note ( kliknij po bilet ).  Na stronie projektu Bolewski & Tubis oczywiście wszystkie terminy i miejsca koncertów. -> KONCERTY

A w #299 wydaniu W Pół Rocku fragmenty ich płyty.

Polecam /PB

LOW ROAR – koncerty w Polsce

Bardzo ciasno zrobiło nam się na koncertowej mapie Polski w drugiej połowie czerwca.

27 czerwca do Polski przyjeżdża grupa Low Roar i zagra w naszym kraju cztery koncerty we Wrocławiu (26.06), Krakowie (27.06), Warszawie (28.06) i Poznaniu (29.06) gdzie wystąpi w ramach Matla Festival na poznańskim Placu Wolności. Wizyta Low Roar zapowiada nową płytę Islandczyków "0" która pojawi się 8 lipca, a którą to płytę oprócz koncertów zapowiada utwór "Vampire on My Fridge"- to jeden z 13 utworów jakie znajdą się na nowej płycie.


(fotografia ze zbiorów Krainy Obrazu)

 

 

Słońce, muzyka, deszcz, ambient…

Zapowiedź audycji #130

Dziś wtorek i dziś audycja W Pół Rocku. Jako, że po raz ostatni usłyszą państwo mój głos w tej audycji, nie ujawnię listy wykonawców. Jak zwykle będzie troche polskich zespołów, będzie wycieczka do Japonii i tak jak napisałem w tytule zapowiedzi – więcej niz zwykle ambientowych dźwięków. Start jak zwykle o 20:00. zapraszam Przemysław Bartkowski

 

 

Riverside w trasie.

Riverside za chwilę rusza w trasę koncertową po Europie. Finisz kwietniowej trasy koncertowej będzie miał miejsce w Polsce. Poniżej pełna lista miast, w ktorych zespół wystąpi:

RIVERSIDE – NEW GENERATION TOUR 2014

special guest: Votum
01.04.2014 Reichenbach (D) – Bergkeller
02.04.2014 Hannover (D) – Musikzentrum
04.04.2014 London (UK) – O2 Academy Islington
05.04.2014 Liverpool (UK) – O2 Academy 2
06.04.2014 Manchester (UK) – Academy 3


07.04.2014 Bilston (UK) – The Robin 2
08.04.2014 Bristol (UK) – The Fleece
10.04.2014 Edinburgh (SCOT) – The Liquid Room
12.04.2014 Colmar (F) – Le Grillen
13.04.2014 Essen (D) – Turock
14.04.2014 Heerlen (NL) – LIMBURGzaal
15.04.2014 Zoetermeer (NL) – De Boerderij
16.04.2014 Aschaffenburg (D) – Colos-Saal

special guests: Retrospective, Xposure
23.04. 2014 Gdańsk (PL) Klub B90
24.04. 2014 Poznań (PL) Klub Eskulap
25.04. 2014 Kraków (PL) Klub Studio
26.04. 2014 Warszawa (PL) Progresja Music Zone

W Pół Rocku zajrzy na koncert do Poznania.


Piątek w Centrum Kultury 'Zamek’ w Poznaniu.

Trzy zespoly na jednej scenie.

W najblizszy piątek tj. 21 marca w poznańskim CK 'ZAMEK' w ramach cyklu Gramy u siebie wystąpią trzy zespoły. 

Ryba And The Witches
zespół tworzą trzej doświadczeni muzycy od 20 lat działający w różnych zespołach. To alternatywa jakiej jeszcze nie było! Wśród inspiracji wymieniają: The National, Depeche Mode czy The Sisters of Mercy. Obecnie nagrywają swój debiutancki album, który ukaże się wiosną!

Donald Small and Blue Mountains
Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy muzyków związanych z początkami polskiej sceny reggae. Inspiracje czerpią z dorobku ‘klasyków’, jednak w ich repertuarze obok utworów takich sław jak: Dennis Brown, Gregory Isaacs, Bob Marley, czy Bunny dominują autorskie kompozycje, mocno osadzone są w klimacie roots reggae.

Solitude State
Ten, początkowo jednoosobowy projekt Patryka Grymuzy, powstał w 2010 roku w Poznaniu. Pierwszą płytę zatytułowaną „No Fear” artysta w całości nagrał i zrealizował sam, w swoim mieszkaniu. Po roku skład się poszerzył i zespół zagrał pierwsze koncerty m.in. supportując Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach i Manescape. 

Koncerty rozpoczynaja się o godzinie 19.00   Wstęp za symboliczne 10PLN 

Dwa świetne zespoły na jednej scenie …po raz drugi

God Is An Astronaut + Sounds Like The End Of The World

Dwa tygodnie temu pojawił się podobny wpis, ale wtedy po "plusie" pojawił się zespół Servants Of Silence. Dziś mogę napisać kilka słów o nadchodzącym koncercie God Is An Astronaut w Poznaniu. W klubie Eskulap jako support wystąpi Sounds Like The End Of The World. Powstali w 2012 roku, z połączenia sił doświadczonych muzyków. Dotychczasowy dorobek studyjny to mini-album ‘It All Starts Here’ z pięcioma autorskimi numerami, ale wiemy już też, że 24 lutego zamykaja sie w studiu i nagrywają nowy materiał. Oficjalna premiera nowej płyty przewidziana jest na połowę roku, ale podczas koncertu w Poznaniu będzie okazja zakupienia specjalnej limitowanej edycji nowego materiału ! Magicznie w Eskulapie będzie 16 kwietnia !!!