Przełom października i listopada sam w sobie nie nastraja najlepiej, a gdy dojdą dwie smutne bardzo wiadomości to do jesiennej depresji już tylko jeden krok. Mam nadzieję, że depresja Państwa nie dopadnie dziś i muzyka złagodzi ból, a może nawet przeniesie choć na chwilę w piękne rejony. Zapraszam na #527 W Pół Rocku dziś o 22:oo /PB
W PÓŁ ROCKU Facebook || PRO RADIO || MIEJSCE SPOTKAŃ z PIĘKNĄ MUZYKĄ || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM
#526 wydanie audycji W PÓŁ ROCKU przypada w dzień dość szczególny. Dziś wspominamy bliskich, którzy odeszli – najbliższą rodzinę, Dla niektórych tą najbliższą rodziną byli artyści muzycy aktorzy, którzy towarzyszyli nam w życiowych doświadczeniach. Dlatego dziś audycja bez słów, a tylko z muzyką i tekstami, które pozostaną na długo długo…. zapraszam jak zwykle o 22:oo do ProRadia /PB
W PÓŁ ROCKU Facebook || PRO RADIO || MIEJSCE SPOTKAŃ z PIĘKNĄ MUZYKĄ || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM
Tydzień temu audycja w świetle księżyca, dziś lądujemy miękko na ziemi. Halo tu ziemia – by zwrócić uwagę na to wszystko co dzieje się właśnie na naszej planecie. Zapraszam na muzyczne spotkanie jak zawsze o 22:oo jak zawsze w ProRadio /PB
W PÓŁ ROCKU Facebook || W PÓŁ ROCKU stream || PRO RADIO || MIEJSCE SPOTKAŃ z PIĘKNĄ MUZYKĄ || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM
Tyłuł w zasadzie mówi już wszystko. Dziś zabieram Państwa na Islandię – miejsce dalekie i bliskie za razem. Pomysł stworzenia takiej audycji powstał już bardzo dawno, ale dopiero dziś zmaterializuje się podczas muzycznego spotkania w audycji W Pół Rocku. Islandia – kraj kontrastów nie tylko geograficznych, bo też w muzyce odkrywamy wiele różnych wątków, które sprawiają, że ten mało zaludniony kraj staje się nam coraz bardziej interesujący albo intrygujący. Zapraszam na muzyczną wycieczkę dziś o 22:oo do ProRadia /PB
W PÓŁ ROCKU Facebook || W PÓŁ ROCKU stream || PRO RADIO || MIEJSCE SPOTKAŃ z PIĘKNĄ MUZYKĄ || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM
Szare może być piękne. W sferze uczuć też się tak dzieje. W muzyce zdarza się to bardzo często, tymbardziej gdy doświadczamy jej w okresie jesiennym, gdy wieczory są długie i spokojnie można odpłynąć w świat dźwięków i obrazów przez nie kreślonych. Takiego efektu doświadczymy mam nadzieje dziś w audycji W Pół Rocku. Zapraszam na dwugodzinną podróż w świat dźwięków, które dobrze znamy, ale także tych, które będą dla nas nowością. Startujemy w ProRadio o 22:oo // Zapraszam serdecznie. /PB
Jesień za oknem, w muzyce jakby wiosna, wieczna wiosna, choć z racji pierwszej listopadowej audycji przywołamy kilka muzycznych wspomnień,to jak zwykle sporo pięknych, ciekawych i intrygujących nowości muzycznych. Kilka utworów premierowo, oczywiście dwa nasze stałe punkty programu. Zapraszam serdecznie jak zwykle do ProRadia dziś o 22:oo /PB
Dziś w audycji W Pół Rocku podróż w czasie i przestrzeni – w dosłownym znaczeniu tych słów. Poznamy zespoły z przeszłości, posłuchamy muzyki wszechświata, odkryjemy kilka nowych płyt, wrócimy do kilku niesłusznie odłożonych do niższej szuflady. Będą jak zawsze premiery, na które czekaliśmy. Na cały dwugodzinny lot zapraszam do ProRadio o 22:oo //PB
Połączenie tych słów daje nam z pozoru dość mroczny obraz, ale wystarczy dziś o 22:oo włączyć ProRadio, by się przekonać, że nie do końca nasze skojarzenia są trafne. Dziś dużo nowej muzyki, nowych zespołów i wykonawców, będą zapowiedzi płyt i koncertów i mam nadzieję, że stworzymy po raz 360 niepowtarzalny klimat. Zapraszam serdecznie: ProRadio g.22:oo
Dziś wtorek…tak przynajmniej podaje mój kalendarz, a we wtorki siadamy do głośników, by niezależnie od pogody tuż po g.22:oo posłuchać pięknej muzyki w Rock Radio Silesia. Mamy kilka nowych płyt, na inne jeszcze czekamy. Będzie trochę dźwieków z Polski, będzie trochę z Rosji, będzie kilku znanych, kilku mniej znanych, no i nie zabraknie tych,których utwory po raz pierwszy pojawią się w audycji W Pół Rocku. Enigmatycznie i bez szczegółów, ale zapewniam, że będzie pięknie. Zapraszam już dziś wieczorem. /PB
W PÓŁ ROCKU – Facebook || RockRadioSilesia Player || W PÓŁ ROCKU – player
Odchodzą kolejni muzycji, posypał się festiwal w Opolu, a my stali niezmienni z piękną muzyką. Znów mam zawiadomienia o koncertach i kilka ciekawych premier. Pojawią się m.in. : Asgeir z nową płytą, tak samo będzie z hiszpańskim zespołem Audiolepsia, będzie też Low Roar z nowymi dźwiękami, nowy singiel zespołu Acute Mind i nowa płyta Bjorna Riis'a. Oczywiście to niekompletna lista wykonawców, więc gorrrąco zapraszam na spotkanie o g.22:oo.
W PÓŁ ROCKU – Facebook || RockRadioSilesia Player || W PÓŁ ROCKU – player
ARCHIWUM AUDYCJI NR 167-> [KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ]
ARCHIWUM AUDYCJI NR 161-> [KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ][140min]
Dziś w Polce przykład typowej jesiennej aury: wietrznej, wilgotnej i z dużą ilością chmur. Brzmi trochę jak prognoza pogody, ale to zapowied naszego cowtorkowego muzycznego spotkania. Dzisiejszy jesienny wieczór zdominują rzecz jasna zespoły, które własnie koncertują w Polsce lub właśnie zakończyli swoje występy, ale oprócz nich posłuchamy m. in. :The Polar Dream, UFly, Goodbye Summertime, Rush, UFly, Asia i Koty, Kaki King, Skroń. Zapraszam o 22:00 do słuchania Radia Aspekt, tymbardziej, że dziś w kąciku zaRushowani mamy do wygrania płytę zespołu Rush wprost z Kanady!
ARCHIWUM AUDYCJI NR 146 -> [KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ]
ARCHIWUM AUDYCJI NR 143 -> [KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ]
Ciekawe czy wszyscy już ochłonęli po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej zakończonych sukcesem drużyny Niemiec! Mistrzostwa się skończyły, a W Pół Rocku trwa… Dziś wieczorem po raz kolejny zaproszę Państwa do muzycznego świata, w którym spotkamy m in. Mesozoic, Names, Gemma Ray, Ciempies, Fink, Blonde Redhead, Blurred City Lights, Dopelord, Thoola, Stars As Lights, Wallis Bird. Zapraszam jak zwykle o 20:00 do 3 programu Radia Aspekt . Przemysław Bartkowski
ARCHIWUM AUDYCJI NR 142 -> [KLIKNIJ BY POSŁUCHAC]
Wakacje dopiero co się zaczęły, a W Pół Rocku już po urlopie. Po dwutygodniowej przerwie wracamy z duuużą ilością pięknej muzyki. Pieknej, nowej i długo wyczekiwanej muzyki. Pierwsze naze wakacyjne spotkanie uświetnią m.in. Daleyaman, Wallis Bird, HappyFool & Ifka, Brontide, Sleepmakeswaves, Wang Wen, Gemma Ray, Sonia Pisze Piosenki. To tylko częśc wykonawców, a proszę mi wierzyc reszta jest równie atrakcyjna. Zapraszam jak zwykle dziś o 20 na www.wpolrocku.pl i na www.radio-aspekt.de
Bardzo ciasno zrobiło nam się na koncertowej mapie Polski w drugiej połowie czerwca.
27 czerwca do Polski przyjeżdża grupa Low Roar i zagra w naszym kraju cztery koncerty we Wrocławiu (26.06), Krakowie (27.06), Warszawie (28.06) i Poznaniu (29.06) gdzie wystąpi w ramach Matla Festival na poznańskim Placu Wolności. Wizyta Low Roar zapowiada nową płytę Islandczyków "0" która pojawi się 8 lipca, a którą to płytę oprócz koncertów zapowiada utwór "Vampire on My Fridge"- to jeden z 13 utworów jakie znajdą się na nowej płycie.
(fotografia ze zbiorów Krainy Obrazu)