Malownicza podróż w muzyczne odmęty.

Sólstafir – nowa płyta: "Ótta"

Jeden z najbardziej oryginalnych i oszałamiających zespołów jakie wyrosły ze sceny metalowej w ostatnich latach, islandzki Sólstafir, powracają z dziczy z następcą przełomowego „Svantir Sandar”. Album „Otta” , który ukazał się nakładem Season of Mist, to kolejna malownicza i błyskotliwa podróż w muzyczne odmęty, taktowana mocnym biciem islandzkiego serca i niemal namacalnie ozdobiona tamtejszymi pejzażami.

Sólstafir powstał w 1994 roku, z początku tworząc muzykę black metalową, szybko jednak zaczął się wyłamywać z jej kanonów. Za sprawą płyt „Masterpiece of Bitterness”, a szczególnie „Svantir Sandar”, zostali dostrzeżeni przez szeroką publiczność i okrzyknięci jednym z najbardziej progresywnych zespołów w tym gatunku. Dziś ich muzyka prezentuje się zgoła inaczej niż 20 lat temu, niosąc jednak ze sobą te same emocje, a ich koncerty to świetne show, które zaspokoi fanów każdego z ich oblicz.

Zespół w październiku rusza w trasę koncertową w trakcie której pojawi się również w Polsce. Choć oficjalnie na swojej stronie wspominają o tylko jednym koncercie, to my wiemy, że w drodze z Berlina do Warszawy Sólstafir wystąpi jeszcze w Poznaniu. Nowa płyta i więcej koncertowych informacji kolejnych wydaniach audycji  W PÓŁ ROCKU, Zapraszam Przemysław Bartkowski

źródło: http://bluenote.poznan.pl/event/solstafir-islandia/