Wywiady
ProRadiowa Płyta Tygodnia (01.02.2025)
Joanna Dudkowska „Mirrors”
W oststnim naszym spotkaniu wspomniałem, że w tym tygodniu spotykam się z Państwem trzy razy. Dziś w sobota 1 lutego 2025 i to właśnie jest dzień tego trzeciego spotkania. Dokładnie o 19:oo w ProRadio zabrzmi ProRadiowa Płyta Tygodnia. Przez godzinę prezetować będę wspólnie z Joanną Dudtkowską jej album „Mirrors”. Proszę być czujnym podczas audycji, bo będzie można złowic płytę w wersji na CD. Zapraszam serdecznie !!! /PB
Jeżeli spodoba się Państwu audycja zapraszam na wirtualną kawkę —> ![]()
W PÓŁ ROCKU Facebook || PRO RADIO || Fani audycji W PÓŁ ROCKU
Zapowiedź audycji #600
Goście, Goście….
Brzmi to troszkę jak tytuł komedii, ale będzie bardziej poważnie i dostojnie. Będzie tak z dwóch powodów: 1). to audycja nr #600, 2). to goście, którzy uświetnią nasze dzisiejsze wieczorne spotkanie. W pierwszej części usłyszymy Macieja Karbowskiego z Tides From Nebula – zespołu legendy jeśli chodzi o polską scenę post-rockową. Druga część należeć będzie do Anji Orthodox z Closterkeller – zespołu, który nieprzerwanie działa od 1988 roku. Zapraszam serdecznie w imieniu moich gości i swoim na wpółrockowe zakończenie wtorku. Startujemy dokładnie o 22:oo /PB
Linki na nowej facebookowej stronie: W PÓŁ ROCKU 13
W PÓŁ ROCKU Facebook || PRO RADIO || Fani audycji W PÓŁ ROCKU || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM || WINIARY BOOKINGS
Zapowiedź audycji #378
Czardasz, ciemności i pierwsze prezenty.
Dziś audycję pochłoną muzyczne mroki i choć może to zabrzmi dziwnie – pomimo mroków będzie przyjemnie. Przemycimy trochę klasyki, powróci kącik niespełnionych muzycznych życzeń urodzinowych, ale przede wszystkim sporo muzycznych mocno rockowych premier. ….no i będzie gość! Michał Jelonek opowie trochę o tym było i trochę o tym co dzieje się teraz, bo przypomnę, że od połowy listopada możemy chłonąć dźwięki z jego najnowszego albumu, którego również fragment dziś po 22:oo. Ile nam się zmieści muzyki nie wiem, bo rozmowy z artystami czasami pochłaniają nas bardzo. Jedno jest pewne będzie gorąco i będzie też mini konkurs związany z naszym gościem. Zapraszam dziś wieczorem do ProRadio /PB
W PÓŁ ROCKU Facebook || W PÓŁ ROCKU stream ||PRO RADIO || MIEJSCE SPOTKAŃ z PIĘKNĄ MUZYKĄ || MIĘDZY UCHEM a MÓZGIEM
Audycja bez jaj
Na kilka sposobów można zinterpretować ten tytuł, jedno jest pewne: będzie muzyka. Muzyka dziś jak zwykle z wielu szuflad, ale najważniejsza ma oznaczenie 'PL' . Dziś w audycji fragment nowej płyty duetu Hidden By Ivy i jeżeli technika pozwoli również rozmowa o tym wydawnictwie z Andrzejem Turajem. Ponadto zapowiedź nowej płyty Cigarettes After Sex, pojawi się również duet z Francji -flyingdeadman, i hiszpański robiący spore zamieszanie Exquirla. Oczywiście to nie wszyscy wykonawcy, więc zalecam właczyć Rock Radio Silesia dziś po 22:oo. Zapraszam serdecznie.
W PÓŁ ROCKU – Facebook || RockRadioSilesia Player || W PÓŁ ROCKU – player
Słuchacze listy piszą….
Bardzo ucieszyłem się gdy tydzień temu do skrzynki pocztowej,elektronicznej skrzynki pocztowej trafił pokrzepiający list. List od słuchacza, który bardzo czekał na powrót audycji. Pozwoliłem sobie udostępnić go w całości. Bardzo dziekuję za miłe słowa !!!
Treść listu:
"Dzień dobry
Mineło naprawdę sporo czasu, gdy z anteny zniknela najlepsza autorska
audycja muzyczna czyli w pol rocku
I choc mocno wierzylem w jej powrot, to z kazdym dniem tracilem wiare i
nadzieje.
Ale co gorsze, tracilem tez kontakt z dobrą, genialną muzyką, której aż
w nadmiarze zawsze w tej audycji mozna było posłuchać.
Bo dobre audycje muzyczne niestety można policzyć na palcach jednej ręki
a w pol rocku to absolutne mistrzostwo swiata
Hipnotyzujący głos prowadzącego, jego charyzma i genialny dobór utworów
pozwalał przynajmniej raz w tygodniu dać myślom odpłynąć i ponieść się
muzyce, która jak scenariusz do jeszcze nie nakręconego filmu, kreowała
obrazy za pomocą dzwieku
Pewnego dnia miałem już serdecznie dość tej pustki i napisałemna swoim
fejsie w pol rocku wracaj
i tak oto kolejne marzenie sie spełniło, audycja wróciła, w tym samym
pasmie, z tym samym prowadzacym, w troszkę innym radiu
ale jest, i będzie, teraz w to wierze
i dziękuję
Przemku, brakowało Cię w eterze. wracaj i dawaj nam tę cotygodniową
radość z dzwięków
Jesteśmy, czekaliśmy i będziemy
pozdrawiam
kinta"
W PÓŁ ROCKU – Facebook || RockRadioSilesia Player || W PÓŁ ROCKU – player
Breaking Habits – inny świat
Maciej Meller (Quidam), Maciej Gołyźniak (Sorry Boys) i Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) – trójka muzków i wydana w listopadzie 2016 roku płyta – płyta, która zaskoczyła wszystkich, którzy znali wczśniejsze dokonania wspomnianej trójki. O płycie, o tym jak doszło do zgrania trzech różnych muzycznych osobowości i o tym co dalej…rozmawiałem niedawno z Maciejem Mellerem. Posłuchajcie. {PB}
https://mellergolyzniakduda.bandcamp.com
rozmowa przeprowadzonazostała 6 lutego 2017 roku.
Audycja #131
Playlista audycji numer 131 z dnia 2014-04-08
Wyjątkowe spotkanie z wokalistą UFly – Marcinem Kujawą
Audycja #131
Playlista audycji 2014-04-08
Odsłuch audycji
Więcej słów…
Zapowiedź (2/2) audycji #131
Dzisiejsze nasze wieczorne spotkanie upłynie pod hasłem "więcej słów", a to za sprawą naszego gościa, którym będzie Marcin Kujawa wokalista poznańskiej grupy UFly. Opowie on o powstajacej płycie i planach koncertowych…a może zdradzi coś więcej??? Oprócz UFly w dzisiejszej audycji usłyszą państwo jeszcze inne zespoły, m.in: Gazpacho, Creamwave, The Horrors, Jóga, Hokei, Michał Pydo…Zapraszam do słuchania Radia Aspekt dziś po 20:00.
Więcej słów…
Zapowiedź (1/2) audycji #131
Zanim zapowiem wykonawców i zespoły, których utwory usłyszymy w 131 audycji W Pół Rocku, pragnę poinformować zacnych słuchaczy, że naszym gościem, z którym połączymy sie telefonicznie, będzie Marcin Kujawa – wokalista zespołu UFly. Gdyby ktoś z państwa chciał zadać pytanie Marcinowi to proszę podesłać je pod adres mailowy: przemo@radio-aspekt.de. Zapraszam juz we wtorek o 20:00, Przemysław Bartkowski




















